تحصیل در قبرس شمالی

درباره شرکت مهاجرتی آرکا

خدمات مهاجرتی آرکا با افتخار بیش از 10 سال است که به بهترین شکل ممکن در زمینه های مختلف مهاجرتی فعالیت کرده و به یکی از معتبرترین شرکت های مهاجرتی در ایران و قبرس شمالی است

تحصیل در قبرس شمالی

مشاوران با تجربه ی ما در زمینه های مختلف مهاجرتی میتوانند به شما کمک کنند. کافیست با ما تماس بگیرید.

img round2

راه های ارتباطی با کارشناسان ما

کارشناسان ما در همه ساعات شبانه روز آماده مشاوره به شما هستند

واتساپ

ارتباط با کارشناس

تلگرام

ارتباط با کارشناس

نظرات مشتریان ما

نمونه هایی از پرونده های موفق مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

بیشتر بخوانید

در این مطلب برای مهاجرت تحصیلی اطلاعات بیشتری کسب کنید

تحصیل در قبرس شمالی 

در سال های اخیر پذیرش دانشجو از کشورهای مختلف تحت شرایط مختلفی، رو به افزایش گذاشته است. لذا قبرس شمالی نیز از سری مناطقی است که دانشجویان و محصلان کشورهای مختلف و به خصوص همجوار را با تعداد بالایی به صورت سالانه پذیرش می‌ کند. این کشور با ارائه امتیازات ویژه ای برای دانشجویان خارجی، توانسته است به محبوب ترین منطقه پذیرش دانشجوی خارجی تبدیل شود. دانشجویان سراسر کشور با داشتن شرایط ویژه ارائه شده توسط این کشور و پذیرش در آزمون و مواردی از این قبیل، در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا، تحصیل لازم را انجام می دهند.

قطعا رشته های تحصیلی مختلفی در این کشور ساپورت می‌ شود که افراد خواهان ادامه تحصیل در این کشور باید آگاهی لازم را از رشته های تحصیلی آن و تعداد واحدهای لازم برای سپری شدن در یک ترم یا تمامی ترم ها جهت پیش بینی موردنیاز را برای زمان تحصیل و همچنین هزینه آن داشته باشند.

تعداد دانشگاه های مجاز و معتبر در این کشور در تعداد بالایی به اطلاع عموم رسیده است. لذا هر دانشگاهی می‌ تواند بنابه موقعیت جغرافیایی و یا رتبه آموزشی ارائه شده، مورد انتخاب دانشجویان قرار بگیرد. لازم به ذکر است سطح معدل نهایی افراد و همچنین میزان فراگیری زبان انگلیسی، در پذیرش از دانشگاه هایی با رتبه بالایی علمی، تاثیر بسزایی دارد.

تحصیل کم هزینه در قبرس شمالی

بسیاری از افرادی که خواهان پذیرش در دانشگاه های قبرس شمالی می‌ باشند، سعی دارند با اطلاع از نحوه برخورداری از شرایط بورسیه شدن، هزینه تحصیل را برای پذیرش به صفر رسانده و از رایگان بودن هزینه های آموزشی در طی دوره کامل تحصیل بهره مند شوند. لذا افراد مزبور می توانند ضمن پذیرش در این دانشگاه ها و پرداخت هزینه های مربوطه، تلاش لازم را برای به دست آوردن سطح علمی تعیین شده انجام دهند تا در حین تحصیل، بورسیه شدن را از آن خود نمایند. 

لازم به ذکر است که کشور ترکیه، بخش اعظمی از اداره قبرس شمالی را برعهده داشته است. لذا از این طریق، هزینه های وارده برای دریافت ویزای تحصیلی و مواردی از این قبیل، برای ایرانیان دریافت نشده و قطعا افراد می توانند برای راحتی بیشتر، همراهی خانواده را در این سفر تحصیلی داشته باشند. 

عموما تحصیل در این کشور، می‌ تواند از مزایای مختلفی برخوردار باشد که نمونه ای از آن، بهره مندی از خدمات پزشکی است که به طور کامل برای دانشجویان خارجی، رایگان اعلام شده است. با این وجود در مقایسه با دریافت ویزا و اقامت در کشورهای همجوار دیگر برای ادامه تحصیل، تحصیل در قبرس شمالی می‌ تواند به عنوان کم هزینه ترین مورد، توجه افراد را به خود جلب نماید. اعتبار مدارک تحصیلی در این کشور به سبب داشتن مجوزهای جهانی، از میزان بالایی برخوردار است لذا از این جهت، دانشجویان اطمینان خاطر را برای تحصیل در یک رشته تحصیلی خوب و درآمدزا را داشته باشند.

وجود ایاب و ذهاب در داخل جزیره قبرس می‌ تواند نقطه عطف جذب گردشگران خارجی باشد از این لحاظ دسترسی به مکان های عمومی و مرکز خرید، توسط دانشجویان به راحتی انجام می گردد که نگرانی را در رابطه با گذران زندگی شخصی و معمولی در کنار تحصیل رفع می نماید.

شرایط تحصیل در قبرس شمالی 

طبعا در ماه های فوریه و اکتبر، پذیرش دانشجویان خارجی برحسب شرایط از پیش تعیین شده انجام می گیرد. لذا افرادی که متقاضی تحصیل در قبرس شمالی می‌ باشند، می‌ توانید نسبت به پذیرش در این کشور برای تحصیل، مدارک لازم را حدودا شش ماه قبل از این موعد آماده و ارسال‌ کرده باشند. 

مدارک لازم برای ارائه می‌ تواند مواردی نظیر مدرک نهایی دبیرستان و دانشگاه باشد. لذا در صورتی که رشته تحصیلی شما در داخل کشور، فاقد مدارک پیش دانشگاهی می‌ باشد، الزام به گذراندن دوره کاردانی در رشته موردنظر از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی می‌ باشد تا مدرک موردنیاز برای پذیرش فراهم گردد. تمامی این مدارک به همراه مدارک زبان انگلیسی خود و مدارک شخصی، باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و نسخه مربوطه به صورت اصل از طریق سایت اینترنتی برای داشنگاه موردنظر ارسال گردد. 

حائز اهمیت است که تمامی دانشگاه های قبرس شمالی از آزمون ورودی برای پذیرش استفاده نمی کنند، به عبارتی در صورت تایید مدارک و سوابق تحصیلی خود از جانب دانشگاه های قبرس، شما می توانید به صورت آسان تری، ورود به دانشگاه را تجربه نمایید. البته ناگفته نماند که برای ورود به دانشگاه، سطح زبان انگلیسی و یا زبان ترکی یا یونانی شما مورد سنجش قرار می گیرد. لذا در صورت نداشتن رده قابل قبول سطح انگلیسی، الزام به فراگیری زبان از طریق دانشگاه انجام می گیرد که می‌ تواند همزمان با ادامه تحصیل شما انجام گردد. 

 

همکاری با ما