با دانشگاه بین المللی قبرس دانشگاه CIU

در سال 1997 دانشگاه بین المللی قبرس (COU) در شهر نیکوزیا تاسیس شد. یکی از معتبرترین و مشهورترین دانشگاه ها در جزیره کوچک بین المللی قبرس به شمار می رود که در این چند سال اخیر رویای بسیاری از دانشجویان برای تحصیل بوده است. برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به ویزای تحصیلی قبرس و اخذ پذیرش تحصیلی از سوی مسئولان مربوطه است‌.

پردیس دانشگاه بین المللی قبرس

در جزیره قبرس، این زیر ساخت آموزشی هیچ رقیبی ندارد. تاسیس آن توسط آقای اوزر بویاشی تاثیر برجسته و مثبتی بر روی آموزش عالی در کشور قبرس شمالی داشت‌.‌ این دانشگاه چند فرهنگی و بین المللی در قلب قبرس شمالی با وسعت یک میلیون متر مربع ساخته شده است. دانشگاه CIU مقصد محبوب بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل در قبرس شمالی می باشد.

در فهرست دانشگاه های جهانی یونسکو ثبت شده است، از سوی هیئت آموزش عالی ترکیه و NARIC به رسمیت شناخته می شود. دانشگاه CIU تا به این لحظه با 220 دانشگاه در دنیا توافق نامه همکاری داشته و از نظر اعضای هیئت علمی و برنامه‌های آکادمیک رشدی بی‌سابقه را تجربه کرده است.

با دانشگاه بین المللی قبرس 2

تحصیل در دانشگاه CIU قبرس

در پردیس دانشگاه 50 آزمایشگاه به روز و مدرن به همراه پیشرفته‌ترین و جدیدترین فناوری‌ها دیده می‌شود، همچنین در دانشگاه بین المللی قبرس، مرکزی برای ادامه تحصیل بزرگسالان بنا شده است. این دانشگاه بی نظیر توانسته است تاکنون برنامه های مشترک بسیار زیادی با دانشگاه ساندرلند، دانشکده کسب و کار پاریس، دانشگاه ولور همپتون ‌و دانشگاه رم تور ورگاتا داشته باشد.

امکانات پردیس دانشگاه CIU

دانشگاه مورد نظر برای بهبود ظرفیت‌های علمی دانشجویان یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود و کمک می‌کند تا افراد مهارت‌های شخصی خود را ارتقا بدهند. تمام دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند به افرادی کارآمد و موثر در آینده بدل شده‌اند.

امکانات اجتماعی و تسهیلات فراوان دانشگاه بین المللی قبرس، زمینه فعالیت‌های مختلف را برای تمامی دانشجویان فراهم کرده و به یک محیط فعال و پرنشاط تبدیل شده است.

با دانشگاه بین المللی قبرس 1

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه CIU قبرس

برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه شناخته شده قبرس می‌توانید به دو روش ساده اقدام کنید. در روش اول این کار را به نماینده‌های مربوطه در کشور خود بسپارید تا تقاضانامه مورد نظر را برای تحصیل در این دانشگاه تکمیل و ارسال نمایند. همچنین می‌توانید به شکل آنلاین با مسئولان پذیرش دانشگاه مکاتبه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای تحصیل در این دانشگاه درخواست پذیرش آنلاین می‌باشد. در این روش فرم آنلاین را به دقت پر کنید و برای کارکنان دانشگاه مربوطه ارسال کنید تا آنها به طور کامل اطلاعات شما را ارزیابی کنند. در ثبت نام آنلاین لازم است تمام مدارک و اسناد تحصیلی خودتان را اسکن کرده و فرم پذیرش تحصیلی را ضمیمه آن کنید. مسئولان پذیرش تحصیلی تمام اطلاعات و مدارک شما را ارزیابی می‌کنند و در صورت نقص از طریق ایمیل با شما تماس می گیرند.

برنامه های تحصیلی دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه CIU قبرس به دانشجویان بین المللی 100 ها کشور از نقاط مختلف جهان، پذیرش تحصیلی در تمامی مقاطع اعطا می کند. رشته های تحصیلی متنوعی در این دانشگاه در دسترس هستند که در ادامه تمامی آنها توضیح داده می شود.

برای تحصیل در قبرس شمالی باید بدانید دانشگاه CIU در چه رشته ها و مقاطعی پذیرش دانشجو دارد. در مقطع لیسانس می توانید برای رشته های هتلداری، گردشگری، رسانه و ارتباطات، مهندسی و فناوری، کسب و کار، امور مالی و اقتصاد، سلامت و پزشکی، بیولوژی، طراحی و موسیقی، علوم انسانی، تاریخ و حقوق، ادبیات و آموزش در این دانشگاه معتبر قبرس پذیرش شوید.

برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری نیز می توان برای رشته های جغرافیا و کشاورزی، گردشگری و هتلداری، مهندسی و فناوری، طراحی و موسیقی، امور مالی و اقتصاد، کسب و کار، سلامت و پزشکی، رسانه و ارتباطات و بیولوژی پذیرش تحصیلی اخذ کرد.

با دانشگاه بین المللی قبرس

 

رنکینگ دانشگاه بین المللی قبرس

این دانشگاه در سال 2023 توانسته است در رتبه 5055 جهانی و رتبه 10 ملی قرار گیرد، همچنین امتیاز عالی در 17 رشته پژوهشی و تحقیقاتی کسب کرده است.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه شهریه و هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی پایین بوده، افراد زیادی دانشگاه CIU قبرس را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. تدریس به زبان انگلیسی، اخذ پذیرش تحصیلی آسان، ماهیت بین المللی دانشگاه، تسهیلات آموزشی و رفاهی فراوان، وجود امکانات عالی، چند فرهنگ بودن و تنوع مقاطع و رشته ها از مزیت های فوق العاده تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس می باشد.

اگر روزی موفق به دریافت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه قبرس شدید، دوست دارید در کدام رشته تحصیل کنید؟ می توانید با ثبت کامنت به این سوال پاسخ دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *