و اعتبار پاسپورت قبرس شمالی و راه های دریافت

کشور قبرس شمالی مقصدی برای خیلی از مهاجران ایرانی است. این کشور تقریبا یاد آور کشورها اروپایی است. شاید خیلی هم خالی از لطف نباشد اگر بگوییم که مهاجرت به قبرس شمالی می تواند جایگزین خوبی برای مهاجرت به اروپا باشد. مهاجرت به قبرس شمالی، راه های مختلفی دارد که می توان با آگاهی از هر کدام، ساده ترین و نزدیکترین را با توجه به شرایط خود، انتخاب کرد.

ارزش پاسپورت قبرس شمالی

ارزش پاسپورت یک کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. اکثر مهاجران به دنبال کشوری هستند که پاسپورت آن در میان سایر کشورها مورد تایید باشد تا بتوانند به راحتی بین کشورهای مختلف در رفت و آمد باشند. اگر نگاهی به پاسپورت ایرانی بیندازید، متوجه میشوید که در 90 درصد کشورهای دنیا مورد پذیرش نیست و باید در کنار آن از ویزا استفاده شود. این موضوع می تواند اهمیت ارزش پاسپورت یک کشور را به خوبی روشن کند.

و اعتبار پاسپورت قبرس شمالی 1

 

کشور قبرس شمالی از جمله کشورهایی است که رتبه ی بسیار خوبی در دنیا دارد. پاسپورت قبرس شمالی در رنکینگ 16 دنیا قرار داشته و شهروندان این کشور می توانند به راحتی به 178 کشور دنیا رفت و آمد داشته باشند. هر چقدر شهروندان یک کشور بتوانند بدون دردسر و اخذ ویزا به کشورهای بیشتری سفر کنند، نشان دهنده ی روابط گرم سیاسی و اقتصادی آن کشور را در دنیا نشان می دهد. کشوری هم که از این نظر بدرخشد، شهروندانی راضی و خوشحال دارد. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان دوست دارند در این کشور اقامت بگیرند.

اعتبار پاسپورت قبرس شمالی در رتبه ای بالاتر از روسیه، ترکیه، امارات و ترکیه قرار دارد.حتی در سال 2023 و در یک رتبه بندی در سایت passportindex.org رتبه ی پاسپورت قبرس شمالی در جایگاه 7 دنیا قرار گرفت.

تفاوت پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی

جزیره قبرس به دو قسمت جنوبی و شمالی تقسیم می شود که بخش شمالی آن تحت سلطه کشور ترکیه و بخش جنوبی آن تحت نظارت کشور یونان است. مطمئنا تفاوت هایی بین پاسپورت این دو کشور وجود دارد. کشور قبرس جنوبی مانند کشور قبرس شمالی دارای رتبه اعتبار پاسپورتی خوبی در دنیا است. اما برای برخی از کشورها از جمله آمریکا، باید اجازه نامه و ویزا دریافت شود. اما پاسپورت کشور قبرس شمالی دارای اعتبار بیشتری است و برای ورود به کشورهایی از جمله آمریکا و انگلستان، مشکل خاصی نداشته نیاز به ویزا ندارد.

و اعتبار پاسپورت قبرس شمالی

با پاسپورت قبرس شمالی می توان به 178 کشور دنیا بدون نیاز به پاسپورت سفر کرد اما با توضیحات داده شده، می توان دریافت که با پاسپورت قبرس جنوبی، تنها می توان به 176 کشور دنیا بدون ویزا مسافرت کرد.

کشورهایی که با پاسپورت قبرس نیاز به ویزا دارند

اگر مهاجرت به قبرس شمالی و در کل، جزیره قبرس را انتخاب کرده اید، می توانید به اکثر کشورهای دنیا بدون نیاز به پاسپورت، سفر کنید. اما برخی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد، برای ورود شهروندان قبرسی، اقدام به اخذ ویزا می کنند.

برای مثال، شهروندان قبرس شمالی برای مسافرت به کشورهایی نظیر چین، افغانستان، سوریه، ترکمنستان، برخی از کشورهای آفریقایی مانند تونس، چاد و الجزایر و … نیازمند ویزا هستند. همان طور که می بینید کشورهایی در این لیست قرار گرفته اند که حتی مردم به صورت عادی هم تمایل خاصی برای رفتن به آنها ندارند. پس می توان گفت که بود و نبود این کشورها در لیست کشورهای بدون ویزا یا با ویزا، تفاوت خاصی برای مهاجران و شهروندان قبرس شمالی ندارد.

اعتبار پاسپورت قبرس شمالی به حدی بالاست که می توان با آن به کشورهای مهم دنیا از طریق پاسپورت و بدون نیاز به ویزا، مسافرت کرد. البته لازم به ذکر است که برخی از این کشورها اقدام به صدور ویزای فرودگاهی در کمترین زمان ممکن می کنند.

و اعتبار پاسپورت قبرس شمالی 2

راه های اخذ پاسپورت قبرس شمالی

اگر تصمیم دارید یک کشور خارجی را برای اقامت و مهاجرت انتخاب کنید، کار ساده ای پیش رو ندارید. باید خیلی از موارد و شرایط را در نظر بگیرید. مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکا، کار مشکلی است. اما قبرس شمالی می تواند مقصدی با تمام شرایط ایده آل در برخی از کشورهای اروپایی باشد و نظر شما را به خود جلب کند.

شما می توانید از طریق روش های زیر، مهاجرت به قبرس شمالی را انجام دهید. اما به یاد داشته باشید که انتخاب هر کدام از این روش ها به شرایط شما بستگی دارد:

  • مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار
  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت تولد فرزند در قبرس شمالی
  • مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت با خرید ملک

کلام آخر

کشور قبرس شمالی با داشتن پاسپورت بسیار معتبر، شرایط اقتصادی و سیاسی مطلوب و شباهت بسیار به اروپا، می تواند انتخابی بسیار هوشمندانه برای مهاجرت باشد. اگر شما هم دوست دارید شهروند دائم این کشور باشید و نکات قابل توجهی برای گفتن دارید، می توانید آن ها را با ما و مخاطبین دیگر، به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *