مقایسه قبرس شمالی و جنوبی برای مهاجرت

مهاجرت سرآغاز موفقیت در هر برهه‌ای از زندگی به شمار می‌آید و همچنین به کمک مهاجرت شما می‌توانید به خواسته‌های بزرگ و کوچک خود بیشتر از هر زمانی نزدیک شوید. به واسطه مهاجرت تغییر سبک زندگی و قرارگیری در مسیر موفقیت امکان پذیر خواهد بود و حتی مهاجرت به قبرس شمالی انتخابی هوشمند در جهت پیشرفت به شمار می‌آید. قبرس شمالی کشوری پیشرفته و مدرن در جهان شناخته می‌شود، که از تمامی ابعاد در حوزه‌های گوناگون در سال‌های اخیر پیشرفت داشته است و در این کشور رویاهای شما جامه واقعیت را خواهند پوشید. قبرس شمالی در آینده‌ای نه چندان دور به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا خواهد کرد؛ زیرا بستر موفقیت در حوزه‌های گوناگون در این کشور برای همگان فراهم می‌باشد. برای قرارگیری در مسیر موفقیت انتخاب قبرس شمالی جهت مهاجرت حرف اول را می‌زند؛ بنابراین در سایه این کشور راه رسیدن به آرزوهای کوچک و بزرگ مالی، تحصیلی و شغلی برای شما راحت‌تر خواهد بود‌.

قبرس شمالی:

بسترهای زیرساختی موجود در کشور قبرس شمالی به راحتی راه رسیدن به موفقیت را برای شما صاف و هموار خواهد کرد، همه ساله این کشور حجم قابل توجهی از مهاجرین ایرانی را به خود جذب می‌کند. حتی در این کشور شما تجربه‌ای تکرار نشدنی از موفقیت را خواهید داشت‌. قبرس شمالی دارای شرایط اقتصادی کاملا متفاوت و منحصر به فردی می‌باشد، در این کشور نرخ تورم اقتصادی کاملا کنترل شده است و شما به واسطه سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.
در این کشور مراکز علمی معتبری جهت ادامه تحصیل وجود دارد، که شما به واسطه هر یک می‌توانید رشد تحصیلی را نیز برای خود رقم بزنید. حتی شما برای مهاجرت به این کشور مستلزم پرداخت هزینه‌های هنگفت نیستید.

شرایط کشور قبرس شمالی برای مهاجرت

قبرس جنوبی:

کشور قبرس به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود و شرایط اقتصادی و فرهنگی در قبرس جنوبی متفاوت می‌باشد. در این بخش از کشور قبرس شما می‌توانید به راحتی بستر پیشرفت شغلی را برای خود فراهم کنید. در قبرس جنوبی دریافت اقامت بسیار راحت‌تر و آسان‌تر می‌باشد.
همچنین شما از بسیاری از خدمات شهروندی به صورت کاملا رایگان در این کشور می‌توانید بهره مند شوید؛ زیرا در این کشور حقوق شهروندی همیشه رعایت می‌شود. در کشور قبرس جنوبی شما با بودجه‌ای اندک نیز می‌توانید نسبت به خرید ملک اقدام کنید؛ زیرا در این کشور دسترسی به امکانات رفاهی بسیار راحت و آسان تر می‌باشد.
در کشور قبرس جنوبی حقوق شهروندی در تمامی ابعاد رعایت می‌شود. امنیت در این کشور همیشه برقرار می‌باشد و با اطمینان خاطر می‌توانید جهت مهاجرت قبرس جنوبی را انتخاب کنید.

مقایسه قبرس شمالی و جنوبی:

یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های مهاجرت به این کشور انتخاب قسمت شمالی یا جنوبی برای سکونت و اقامت دائم به عنوان مهاجر می‌باشد؛ زیرا زیرساخت‌های این دو بخش تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. شما با توجه به این نکته باید فرایند مهاجرتی خود را دنبال کنید. این دو بخش از قبرس شمالی دارای تفاوت‌های فاحشی با یکدیگر هستند، که توجه به این نکات قبل از مهاجرت یک نوع ضرورت به شمار می‌آید.

شما با انتخاب بهترین قسمت جهت مهاجرت به قبرس شمالی می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری فرایند مهاجرتی خود را دنبال کنید.

مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی

شرایط زندگی:

بر اساس بررسی‌های میدانی صورت گرفته در سال ۲۰۰۹ بین قبرس شمالی و جنوبی در خصوص شرایط زندگی این دو بخش ثابت شد، که شرایط کلی زندگی در قبرس شمالی برای مهاجرین راحت‌تر می‌باشد.
حتی در این قسمت از قبرس حقوق شهروندی در تمامی ابعاد در هر شرایطی رعایت می‌شود؛ زیرا قسمت شمالی قبرس با ساز و کار متفاوتی اداره می‌شود.

اقتصاد و کار:

شما برای مهاجرت باید به شاخص اقتصاد و کار کشور مقصد توجه کافی داشته باشید، بر اساس آمار به دست آمده در سال ۲۰۱۵ نرخ تورم اقتصادی در قسمت شمالی قبرس بسیار محدودتر است. در نتیجه شرایط کاری در این کشور برای تمامی اقشار جامعه مطلوب می‌باشد. داده‌های جدید در خصوص نرخ بیکاری در ۲۰۲۳ در قبرس شمالی این گونه عنوان می‌کند، که از هر ۱۰ نفر در قبرس شمالی ۸ نفر مشغول به کار در حوزه‌های گوناگون هستند.
در حالی که شاخص بیکاری در قسمت جنوبی قبرس بیش از ۱۲.۵ درصد می‌باشد.

هزینه‌های زندگی:

هزینه‌های زندگی در کشور قبرس شمالی بسیار ارزان‌تر می‌باشد و شما با کم‌ترین میزان از بودجه نیز می‌توانید در این کشور یک زندگی نرمال و ایده‌آل را داشته باشید. همچنین در قبرس شمالی بسیاری از هزینه‌های یک زندگی عادی را دولت پرداخت می‌کند‌. قبرس جنوبی سیستم مدیریتی بسیار متفاوتی دارد و شما برای گذران یک زندگی عادی در قبرس جنوبی هزینه‌های بیشتری را متحمل خواهید شد.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی و جنوبی

خرید ملک و سرمایه گذاری:

شما به کمک خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌توانید از لحاظ مالی پیشرفت قابل توجهی داشته باشید. در حالی که در قبرس جنوبی به دلیل رکود اقتصادی خرید ملک فرایند بسیار ریسک پذیری می‌باشد و در صورت عدم اقدام به موقع جهت خرید ملک در قبرس جنوبی شما با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد‌.
روند خرید ملک برای مهاجرین ایرانی در قبرس شمالی بسیار راحت‌تر می‌باشد و حتی به کمک سرمایه گذاری در بخش‌های گوناگون تجربه‌ای متفاوت از یک سود کلان را قطعا خواهید داشت.

نتیجه گیری:

کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود و بررسی‌های اخیر به اثبات رسانده است، که قسمت شمالی قبرس بیشتر برای مهاجرت ایده‌آل است و حتی شرایط زندگی در این کشور کاملا ایده‌آل و رو به پیشرفت می‌باشد.
اقتصاد و کار در کشور قبرس شمالی کاملا پررونق است و حتی به واسطه سرمایه گذاری امکان دسترسی به موفقیت‌های مالی را خواهید داشت. در خصوص فرایند مهاجرت به قبرس شمالی و یا جنوبی اگر اطلاعات بیشتر و مفیدتری دارید، حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *