پایتخت قبرس شمالی کجاست؟ | معرفی شهر نیکوزیا

قبرس شمالی، جزیره‌ای توریستی می‌باشد که هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای گذراندن تعطیلات به این کشور خوش آب و هوا سفر می‌کنند. برای معرفی کشور قبرس شمالی به طور کامل باید به شهرهای زیبا، جاذبه‌‎های گردشگری و طبیعی آن اشاره کرد. پایتخت قبرس شمالی، شهر زیبای نیکوزیا است که مساحت آن بزرگتر از شهرهای دیگر می‌باشد.

شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس شمالی

هر کشوری پایتختی دارد و پایتخت قبرس شمالی، شهر نیکوزیا است. پایتخت قبرس بر خلاف شهرهای دیگر غیر ساحلی می‌باشد ولی در عوض جاذبه‌های تاریخی فراوانی در آن واقع شده است. شهر نیکوزیا از نظر امکانات رفاهی و تفریحی، تحصیلی و شهری و … پیشرفته‌تر از مناطق دیگر می‌باشد. در پایتخت قبرس، ادارات و سفارتخانه‌ها و کالج‌های آمریکایی زیادی وجود دارد. از آنجایی که تمامی امکانات در نیکوزیا از نوع جدید و پیشرفته می‌باشد به همین خاطر، هزینه‌های زندگی هم بالاتر می‌باشد. در این شهر زیبا جمعیت زیادی از افراد زندگی می‌کنند. به سبب وجود دانشگاه‌های معتبر در نیکوزیا، باید گفت که کیفیت نظام آموزشی در این شهر بالا است به همین خاطر مقصد اصلی بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل و سواد آموزی می‌باشد.

پایتخت کشور قبرس شمالی کجاست

موقعیت اجتماعی و آب و هوای شهر نیکوزیا

شهر نیکوزیا در جنوب مرکزی قبرس شمالی واقع است. مساحت این کلانشهر 165.2 کیلومتر مربع است. شهر نیکوزیا به 25 منطقه مجزا تقسیم شده است که در هر منطقه جمعیت انسانی زیادی زندگی می‌کند. پایتخت قبرس شمالی دارای تابستان‌هایی گرم و خشک و زمستان‌هایی معتدل می‌باشد. میزان بارندگی در این شهر پایین است. البته در برخی از شب‌های زمستان به دلیل افت شدید دما شاهد پدیده یخبندان هم هستیم ولی این شرایط معمولا محدود است. در این شهر بارندگی وجود دارد و گاهی اوقات به دلیل بارندگی شدید، رعد و برق هم ایجاد می‌شود ولی بارش برف در نیکوزیا بسیار نادر است. کاهش دما در زمستان بسیار کم است به همین خاطر اغلب افراد به دلپذیر بودن فصل زمستان نیکوزیا باور دارند.

سفر به نیکوزیا و جاذبه‌های تاریخی

شهر نیکوزیا دارای مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبا و دل فریبی می‌باشد. اگر به قصد تفریح و گردشگری به قبرس شمالی سفر می‌کنید حتما از جاذبه‌های پایتخت آن دیدن کنید. در واقع بیشترین جاذبه‌های نیکوزیا جزو آثار تاریخی هستند که قدمت آن‌ها زیاد است. البته امکانات رفاهی جدیدی هم در این شهر ساخته شده که بسیار تماشایی هستند. حال برخی از مهم‌ترین آثار تاریخی این شهر را معرفی می‌کنیم.
موزه قبرس: در این موزه آثار هنری و تاریخی زیادی وجود دارد که مربوط به تاریخ گذشته قبرس شمالی هستند.
دیوارهای ونیزی: شهر نیکوزیا توسط این دیوارهای قدیمی احاطه شده است. این دیوارها به دروازه فاماگوستا ختم می‌شوند.
مسجد سلیمیه: این مسجد به تقلید از مسجد ایاصوفیه ساخته شده است. فضای درونی این مسجد بسیار تماشایی است.
موزه لونتیس: در این موزه مهم‌ترین و بهترین آثار باستان شناسی و مردم شناسی وجود دارد.
شهر قدیمی: بازدید از این شهر هم خیلی جالب است. یکی از خیابان های شهر قدیمی لدره نام دارد که در مسیر آن کافه و رستوران های زیادی وجود دارد.

منطقه mesaoria: صومعه‌های باستانی و دهکده‌های کوچک این منطقه را تشکیل داده اند.
منطقه باستانی سالامیس: آثار باستانی این منطقه مربوط به دوران بیزانس و روم باستان است. منطقه‌ای شگفت انگیز و تماشایی است.
فاماگوستا: در نزدیکی نیکوزیا قرار دارد. در این شهر هم بناها و آثار تاریخی زیادی وجود دارد.

جاذبه های تاریخی شهر نیکوزیا

زندگی در پایتخت قبرس شمالی

همانطور که گفته شد نیکوزیا به عنوان پایتخت قبرس شمالی، شهری زیبا و بسیار تاریخی می‌باشد. این شهر از هر نظر پیشرفته به نظر می‌رسد به همین خاطر اغلب مردم قبرس شمالی تمایل دارند در پایتخت آن ساکن شوند. در شهر نیکوزیا می‌توان در امنیت کامل به کار و تحصیل و زندگی پرداخت. از آنجایی که همه چیز این شهر پیشرفته است لذا مخارج زندگی در آن نسبت به مناطق دیگر اندکی گرانتر می‌باشد. با زندگی کردن در شهر نیکوزیا می‌توان به راحتی مراحل رشد و پیشرفت را سپری کرد بدون این که مانعی بر سر راه شما وجود داشته باشد.

نتیجه گیری

در پاسخ به سوال پایتخت قبرس شمالی کجاست؟ باید گفت که شهر نیکوزیا پایتخت این کشور است. این شهر از هر نظر پیشرفته به نظر می‌رسد و مقصد مهمی برای زندگی و گردشگری است. زندگی در شهر نیکوزیا آرامش و رفاه و پیشرفت را به همراه دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پایتخت قبرس شمالی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *