دانشجویی در قبرس شمالی

درصد قابل توجهی از مهاجرانی که کشور قبرس شمالی را جهت مهاجرت انتخاب کرده اند، هم اکنون در دانشگاه های معتبر این کشور مشغول به تحصیل هستند. به عبارتی دیگر این کشور همه ساله بیش از هزاران نفر دانشجوی مهاجر ایرانی را جذب می کند. تحصیل در قبرس شمالی باعث پیشرفت شما در حوزه های علمی می شود و مدرک دریافتی شما از دانشگاه های این کشور از اعتبار و ارزش والایی برخوردار می باشد. شما به عنوان یک فرد دانشجو در کشور قبرس شمالی می توانید شغل های مختلف به صورت پاره وقت نیز داشته باشید، در این صورت با یک تیر شما چند نشان را مورد هدف قرار می دهید و در کنار تحصیل می توانید فعالیت شغلی خود را ادامه دهید و هیچ محدودیتی از این بابت در کشور قبرس شمالی برای دانشجویان مهاجر وجود ندارد.

کار دانشجویی در قبرس شمالی

هزینه های زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

اغلب افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور قبرس شمالی را دارند، همیشه به دنبال آگاهی از هزینه های یک زندگی دانشجویی نرمال در این کشور هستند. در واقع بررسی های اخیر ثابت کرده است، شما برای داشتن یک زندگی دانشجویی در قبرس شمالی نیازمند پرداخت هزینه های بسیار مضاعفی نیستید. چون دانشگاه های دولتی دارای خوابگاه هستند و همچنین تمامی امکانات رفاهی در این خوابگاه دانشجویی موجود است و حتی تنها هزینه ای که یک فرد به عنوان دانشجو در این کشور پرداخت می کند، مربوط به هزینه های رفت و آمد می باشد و در خصوص دانشجویانی که در دانشگاه های غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، هزینه خوابگاه نیز اضافه می شود. در لیست کم هزینه ترین زندگی دانشجویی در کشورهای اروپایی همیشه نام کشور قبرس شمالی را می توانید مشاهده کنید.

هزینه های مربوط به یک زندگی دانشجویی در این کشور بسیار معقول بوده و شما نیازمند پرداخت هزینه های جانبی بسیار بالایی نیستید و شهریه دانشجویی در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان بوده و فقط مبلغ اندکی به عنوان شهریه در دانشگاه های غیردولتی دریافت می شود.

هزینه های زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

حقوق و شرایط کار دانشجویی در قبرس شمالی

شما به عنوان یک دانشجو در کشور قبرس شمالی عمدتا باید به صورت پاره وقت کار کنید و این کشور کشور بهترین فرصت های شغلی را برای چنین افرادی در نظر گرفته است و شما به راحتی در کنار تحصیل می توانید شغل مناسبی نیز داشته باشید. شرایط کار در تمامی موقعیت های شغلی برای دانشجویان بسیار راحت و آسان تر می باشد، چون شما از طریق تحصیل در این کشور اقامت دائمی را در پله اول دریافت کرده اید و از این جهت با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. حقوق ماهیانه شما بر اساس شغلی که انتخاب کرده اید، متغیر می باشد و در صورت اضافه کار و همچنین فعالیت بیشتر معمولا صاحبان مشاغل مبلغ بیشتری را به عنوان حقوق در نظر می گیرند.

شرایط کار در قبرس شمالی برای آقایان و بانوان دانشجو یکسان می باشد و حقوق دریافتی نیز پاسخگوی نیازهای شما در این کشور خواهد بود.

بهترین مشاغل برای دانشجویان

دانشجویانی که در کشور قبرس شمالی قصد آغاز به کار را دارند، با فرصت های شغلی مختلفی رو به رو هستند، که در صورت فعالیت در هر یک از مشاغل ذکر شده شما می توانید از مزایا و ویژگی های مختلفی بهره مند شوید. اما در این بین برخی از مشاغل برای دانشجویان در قبرس شمالی از مزایای بیشتری برخوردار هستند و حقوق بیشتری را به عنوان دانشجو شما می توانید در این کشور اروپایی دریافت کنید.

برخی از بهترین مشاغل برای دانشجویان که به صورت پاره وقت و حتی تمام وقت قابل انجام می باشند، شامل موارد زیر هستند:

بهترین مشاغل دانشجویی

کارشناس خرید و فروش خودرو: حقوق دریافتی شما در این شغل وابسته به فعالیت شما می باشد.

حسابدار فروشگاهی: میزان حقوق ماهیانه شما در این شغل به صورت پاره وقت ثابت است.

رانندگی تاکسی: این کشور توریست پذیر به تعداد زیادی راننده تاکسی احتیاج دارد و شما از طریق این شغل می توانید درآمد بسیار بالایی را کسب کنید.

نویسندگی و برنامه نویسی: این دو شغل به صورت پاره وقت و تمام وقت قابل انجام هستند و شما می توانید از این طریق کسب درآمد کنید.

فعالیت در قسمت های مختلف فروشگاه های بزرگ: حقوق دریافتی شما تحت چنین شرایطی کاملا معقول بوده و نیازهای روزانه شما را می تواند برطرف کند.

تمامی مشاغل ذکر شده دارای حقوق ماهیانه متفاوتی هستند، که شما بر اساس مهارت و استعداد خود می توانید نسبت به فعالیت در هر یک از مشاغل ذکر شده اقدام کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی

کشور قبرس شمالی در کنار فراهم کردن بهترین شرایط جهت مهاجرت تحصیلی زمینه های فعالیت های شغلی گوناگون را نیز برای شما فراهم کرده است و شما از طریق فعالیت شغلی در حوزه های مختلف می توانید هزینه های مربوط به تحصیل خود را تامین کنید.

تحت چنین شرایطی شما به بودجه مالی بیشتر جهت تحصیل به عنوان یک دانشجو در قبرس شمالی احتیاج نخواهید داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *