مواد غذایی در قبرس شمالی

قبرس شمالی، از مهمترین مقاصد گردشگری و تحصیل و مهاجرت در جهان می باشد. در واقع امنیت کامل و هزینه های زندگی بصرفه و جاذبه های طبیعی بسیار و همینطور رفت و آمد راحت به این مقصد، سبب شده کشور قبرس بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. برای معرفی کشور قبرس شمالی ما می توانیم به موارد زیادی اشاره کنیم که همه آنها قابل توجه هستند.

هزینه های ماهانه زندگی در قبرس شمالی

با مهاجرت به کشور قبرس شمالی می توانیم کسب درآمد خیلی خوبی داشته باشیم؛ زیرا در این کشور فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد بنابراین می توان از راه های قانونی درآمد زیادی داشت. در طول یک ماه زندگی در این کشور شما باید هزینه های متفاوتی بپردازید. مواد خوراکی، کرایه تاکسی، اجاره خانه و همینطور هزینه پوشاک از مهمترین هزینه های ماهانه محسوب می شوند. هزینه مخارج ماهانه بستگی به سبک زندگی شما دارد. مسلما اگر جزو افرادی هستید که همیشه از بهترین امکانات استفاده می کنید باید برای تامین این امکانات رفاهی هزینه بیشتری را پرداخت کنید. عمده هزینه های زندگی صرف تهیه مواد غذایی و اجاره منزل می شود. محصولاتی مانند میوه و سبزی در این کشور با قیمت پایینی عرضه می شود چرا که کشاورزی در این کشور پررونق است. اگر منزل مسکونی شخصی داشته باشید و مالک حقیقی آن باشید در این صورت هزینه لازم برای زندگی در یک ماه خیلی کاهش پیدا می کند.

هزینه های ماهانه زندگی در قبرس شمالی

هزینه برخی از مواد غذایی قبرس

ابتدا بدانید که اقتصاد خوب و تورم پایین و نرخ بیکاری ناچیز در کشور قبرس شمالی سبب شده این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی بیشترین توریست و مهاجر را جذب کند. سایر مواد غذایی در این کشور با قیمت پایین قابل خرید هستند. در این مقاله به برخی از قیمت ها اشاره می کنیم تا شما هم بیشتر به اقتصاد قوی این کشور پی ببرید. قیمت هر کیلو گوشت مرغ معادل 60 لیر است. گوشت گوساله درجه یک با قیمت 274 لیر قابل خرید است. قیمت لبنیات هم از 52 لیر تا 105 لیر شروع می شود در واقع هر محصول لبنی با قیمت مجزایی به فروش می رسد. در ارتباط با میوه جات هم باید گفت که سیب و خیار و پرتقال با قیمت 8 تا 12 لیر عرضه می شود. مسلما مواد غذایی موردنیاز تنها شامل مواد نام برده نیست و مواد غذایی فراوان دیگری هم وجود دارد که افراد از آنها استفاده می کنند. توجه داشته باشید که اگر وعده های غذایی را در منزل خود میل کنید همچنین اگر خود شما غذا آماده کنید در این صورت هزینه ها به صرفه تر است. اما غذاهای رستورانی دارای قیمت بیشتری هستند. در یک بیان کلی خوب است بدانید که هزینه‌ ها در کشور قبرس شمالی همچون کشور ایران است. البته ناگفته نماند که نرخ تورم بر روی قیمت‌ ها تاثیر مستقیم دارد بنابراین نمی‌توان گفت که قیمت‌ های نام برده شده همیشه ثابت هستند.

هزینه مواد غذایی در قبرس شمالی

میانگین هزینه ماهانه مواد غذایی

با توجه به اینکه شما در طول یک ماه به چه مواد غذایی نیاز دارید باید برای تهیه آنها هم هزینه لازم را پرداخت کنید. میانگین هزینه ‌ها به صورت تقریبی بیان می ‌شود این در حالی می ‌باشد که اصل هزینه‌ ها ممکن است مقدار قابل توجهی با میانگین آن تفاوت داشته باشد. تصور کنید شما در این کشور یک حقوق ثابت به عنوان منبع درآمد خود دریافت می ‌کنید در طول یک ماه باید تقریباً ۶۰ درصد آن را صرف مخارج زندگی خود کنید البته این ۶۰ درصد مشمول تمامی هزینه‌ ها می‌ باشد و اگر بخواهیم تنها هزینه مواد غذایی را محاسبه کنیم شاید حدود ۳۰ درصد نیاز به هزینه داشته باشیم. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در زندگی بسیار قناعت می‌کنید نه لازم برای تامین نیازهای ماهانه به مراتب پایین ‌تر خواهد بود که در این صورت می ‌توانید در طول مدت زمان کوتاهی صاحب ثروت زیادی شوید البته به شرط آنکه برای داشتن ثروت زیاد، تلاش فراوان کنید. در یک بیان کلی ‌تر باید خدمت شما عرض کنیم که پایین بودن هزینه ‌ها دلیل بسیار محکمی است که در حال حاضر سبب شده مهاجران زیادی از کشورهای متفاوت اقامت کشور قبرس شمالی را داشته باشند.

میانگین هزینه ماهانه مواد غذایی

 

نتیجه گیری و جمع بندی

نتیجه‌ ای که می ‌توان از این مقاله گرفت این است که کشور قبرس شمالی به عنوان یکی از ارزان‌ ترین کشورهای جهان می ‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد. افرادی که در این کشور به تحصیل و کار پرداخته ‌اند خیلی سریع پیشرفت می‌کنند و در آینده‌ای نه چندان دور جزو افراد موفق شمرده می ‌شوند. به دلیل پایین بودن هزینه ‌های زندگی افراد می ‌توانند در امنیت کامل و به آسانی در این کشور زندگی کنند. تولید انبوه محصولات مختلف در این کشور سبب شده که عرضه تمامی آنها به بازار با قیمت مناسبی انجام بگیرد و همین به صرفه بودن قیمت ‌ها و پایین بودن هزینه ‌ها زندگی را برای افراد راحت ‌تر کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *