همه چیز درباره افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی با بسیاری از کشورها در جهان روابط تجاری کاملاً دوستانه‌ای دارد. سرمایه‌گذاری بسیار آسان، نظارت‌های صحیح و قوانین مالیاتی لحاظ شده در قبرس باعث می‌شود تا برای سرمایه‌گذاری یکی از مقاصد مهاجرتی عالی باشد. ایرانیان و مهاجرین زیادی برای تحصیل دانشگاه‌های بین‌المللی و پیشرفته قبرس شمالی را مناسب دانسته و به این کشور مهاجرت می‌کنند.
دلیل مهاجرت شما به قبرس شمالی هرچه که باشد، لازم است در زمان مهاجرت برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی و زندگی راحت اقدام به باز کردن حساب بانکی شخصی نمایید.

مزایا بازگشایی حساب بانکی در قبرس

باز کردن حساب بانکی در کشور قبرس شمالی مزیت‌های زیادی برای مهاجرین به همراه داشته که عبارتند از:
• قبرس نسب به انگلیس و سایر کشورهای اروپایی، سود بانکی بیشتری پرداخت می کند، به حساب شما در طی سال حدود 18 الی 43 درصد سود تعلق می گیرد.
• در برخی از بانک‌های قبرس شمالی شما می‌توانید از راه دور برای افتتاح حساب اقدام کرده و موفق شوید.
• بانک‌های قبرس در برابر منشا ثروت و میزان سرمایه‌گذاری شما کاملا بی تفاوت بوده و نسبت به اصل رازداری بانکی متعهد هستند.
• با افتتاح حساب در این کشور می‌توانید از سود بیشتر و تخفیف‌های مالیاتی آن برای سپرده های مختلف بهره مند شوید.
• در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید یک حساب بانکی شخصی برای خود در قبرس افتتاح کنید.
• میزان کارمزدها در قبرس بسیار پایین است.
• تعداد تراکنش‌ها در طول روز هیچ محدودیتی ندارد.
• از راه دور می‌توانید حساب خود را در بانک‌های قبرس به راحتی مدیریت کنید، زیرا دارای شبکه‌های کاربردی و فوق العاده ایمن در این زمینه هستند.
• پس از افتتاح حساب در قبرس می‌توانید از تمام خدمات مالی و خدمات بانکی موجود در این کشور بهره‌مند شوید و از آن‌ها جهت راحتی خود استفاده کنید.
• با افتتاح حساب در کشور قبرس از مشاوره‌های رایگان در زمان خرید املاک و سایر معاملات تجاری بهره‌مند می‌شوید.
• حساب بانکی شما در بانک‌های قبرس به صورت محرمانه نگهداری می‌شود.

مزایای حساب بانکی در قبرس شمالی

قوانین افتتاح حساب در قبرس شمالی

برای افتتاح حساب در تعدادی از بانک‌های قبرس شمالی شما به کیملیک کارت یا کارت شناسایی معتبر احتیاج دارید. علاوه بر آن به یک آدرس معتبر و نشانی محل زندگی در کشور قبرس نیز نیاز دارید تا حساب بانکی برای شما افتتاح شود.
اما ایرانیان و سایر اتباع خارجی ساکن قبرس می‌توانند در برخی از بانک‌ها بدون داشتن کارت شناسایی TRNC، تنها با یک شناسه معتبر یا گذرنامه برای افتتاح حساب درخواست بدهند.‌ این افراد برای افتتاح حساب باید نشانی محل زندگی خود را در سایر کشورها به بانک مورد نظر ارائه داده تا حساب با موفقیت افتتاح شود.

انواع حساب های بانکی کشور قبرس

در کشور قبرس افراد برای انجام تمام امور مالی و معاملات تجاری خود می‌توانند به افتتاح حساب‌های بانکی مختلف بپردازند. انواع حساب‌های بانکی در کشور قبرس شمالی شامل حساب پس‌انداز، حساب فلزات گران‌بها، حساب جاری، حساب ارزی و حساب مختص به سرمایه‌گذاری می‌باشد.
افتتاح حساب در قبرس شمالی و دسترسی به آن از راه دور برای مشتریان خارجی، از حدود سال 2012 امکان‌پذیر شد. هم اکنون مشتریان بانک‌های قبرس شمالی از سراسر دنیا می‌توانند از طریق اپلیکیشن بانک، فکس، ایمیل یا تلفن تمام خدمات بانکی خود‌ را از راه دور انجام دهند.

انواع حساب بانکی در قبرس شمالی
مدارک لازم برای بازگشایی حساب بانکی

برای بازگشایی حساب بانکی در قبرس شمالی شما به مدارکی از جمله پاسپورت معتبر، گواهی اقامت، امضای اظهارنامه مالیاتی و نشانی معتبر محل سکونت در قبرس احتیاج دارید.
با داشتن شرایط لازم و این مدارک می‌توانید به راحتی در یکی از بانک‌های قبرس برای افتتاح حساب درخواست بدهید. توجه داشته باشید برای اثبات محل زندگی خود در قبرس باید قبض آب یا برق مربوط به 3 ماه گذشته را به همراه داشته باشید. بعد از حداقل یک سال اقامت در قبرس می‌توانید نسبت به بازگشایی حساب در این کشور اقدام کنید.

نتیجه گیری

با توجه به آسان بودن مراحل افتتاح حساب در کشور قبرس شمالی و امکان باز کردن حساب به صورت آنلاین و غیر حضوری، مهاجرین در این خصوص هیچ دغدغه و نگرانی ندارند. افتتاح حساب برای تحصیل و زندگی در این کشور یک اقدام ضروری محسوب می‌شود که در بدو ورود باید انجام شود. باز کردن حساب بانکی در کشور قبرس شمالی برای سرمایه‌گذاری مزیت‌های بسیار زیادی دارد.

ایرانیان با اقامت و سکونت در این کشور می‌توانند با پاسپورت خود هر نوع حساب بانکی را در کشور قبرس افتتاح کنند. با اقامت یک ساله و داشتن مدارک لازم خیلی راحت می‌توانید در کشور قبرس حساب بانکی شخصی خود را افتتاح کنید. در خصوص بازکردن حساب بانکی در قبرس شمالی اگر اطلاعات یا سوالی دارید، کامنت خود را ثبت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *