با دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی 1

دانشگاه مدیترانه شرقی یک از دانشگاه های معتبر در قبرس شمالی است. این دانشگاه در سال 1979 تاسیس شده و بیش از صد برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف ارائه می دهد. ناگفته نماند که تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی است و دانشجویان زیادی از سراسر جهان در این دانشگاه معتبر مشغول به تحصیل هستند. لازم به ذکر است که دانشگاه مدیترانه شرقی دارای تسهیلات آموزشی و تحقیقاتی فراوانی است که شامل:

  • آزمایشگاه های پیشرفته
  • کتابخانه های بزرگ
  • مراکز تحقیقاتی و ورزشی
  • ارتباط قوی با سایر دانشگاه های معتبر و بزرگ جهان می باشد.

این دانشگاه در شهر فاماگوستا واقع شده که معمولا دانشجویان بین المللی را پذیرش می کند. همچنین برنامه تبادل دانشجویی با دیگر دانشگاه های معتبر را نیز دارا می باشد.

معرفی دانشکده های مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی EMU دارای دانشکده های فراوان و متنوعی است که در زمینه های مختلف آموزش می دهد. یکی از اصلی ترین دانشکده این دانشگاه، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی است. این دانشکده برنامه های تحصیلی در رشته های مختلف ارائه می دهد از جمله روانشناسی، زبان‌شناسی، تاریخ و جغرافیا و غیره. در ادامه به بررسی چند نمونه از بهترین دانشکده های موجود در این دانشگاه قبرس شرقی می پردازیم.

معرفی دانشکده های مدیترانه شرقی

دانشکده مهندسی و فناوری

یکی دیگر از دانشکده های معتبر دانشگاه مدیترانه شرقی دانشکده مهندسی و فناوری است. برنامه های ارائه شده در این دانشکده شامل مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و غیره هستند.

دانشکده آموزش و پرورش

این دانشکده هم در زمینه آموزش و پرورش فعالیت می کند.

دانشکده فنون و معماری

این دانشکده در زمینه هنرهای زیبایی و معماری فعالیت دارد.

دانشکده علوم کشاورزی و طبیعی

این دانشکده در زمینه های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست فعالیت دارد.

دانشکده تجارت و اقتصاد

این دانشکده برنامه های تحصیلی در زمینه های تجارت، اقتصاد و مدیریت ارائه می دهد.

دانشکده حقوق

این دانشکده برنامه های تحصیلی در زمینه حقوق ارائه می دهد.

دانشکده علوم بهداشتی دارویی و طبیعی

در این دانشکده دروسی درباره بهداشت عمومی، داروسازی، پزشکی و علوم طبیعی ارائه می شود.

دانشکده علوم ورزشی و تربیت بدنی

در این دانشکده دروسی در مورد تربیت بدنی، علوم ورزشی و مدیریت ورزشی ارائه می شود.

تمام دانشکده هایی که از دانشگاه مدیترانه شرقی نام بردیم جزئی از دانشکده های این دانشگاه است.

دانشکده های مدیترانه شرقی

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی متفاوت است و بستگی به برنامه تحصیلی و سطح تحصیلاتی دارد که می خواهید در آن شرکت کنید. هزینه ها ممکن است برای دانشجویان داخلی و خارجی متفاوت باشند. توصیه ما به شما این است که برای اطلاع دقیق از هزینه های تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی، بهتر است با دفتر پذیرش یا واحد مالی دانشگاه تماس بگیرید. آنها می توانند اطلاعات دقیق تر و جامع تری در مورد هزینه ها و نحوه پرداخت آنها به شما بدهند. اما در نهایت می توان گفت تحصیل در قبرس شمالی آرزوی هر دانشجویی است.

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه مدیترانه شرقی

برای پذیرش در دانشگاه مدیترانه شرقی و تحصیل در قبرس شمالی حتما باید شرایط و مدارک خاصی را فراهم کنید. این شرایط ممکن است بر اساس رشته تحصیلی و سطح تحصیلات قبلی شما متفاوت باشد اما به طور کلی برای پذیرش در این دانشگاه معتبر باید شرایط و مراحل زیر را طی کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی

تکمیل فرم درخواست

حتما باید فرم درخواست پذیرش را تکمیل کنید و اطلاعات شخصی، تحصیلات قبلی و سوابق تحصیلی خود را در این فرم درخواست درج کنید.

ارسال مدارک

باید حتما مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. این مدارک می تواند شامل مدارک تحصیلی قبلی، مانند مدرک دیپلم یا مدرک کارشناسی ، رزومه و نامه های توصیه نامه باشند.

آزمون ورودی

برخی از دانشگاه های معتبر ممکن است از شما بخواهند که در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. این آزمون ممکن است شامل آزمون های SAT ACT باشد.

مصاحبه

برخی دانشگاه های معتبر برای ورود به دانشگاه باید مصاحبه انجام دهند. در این مصاحبه ممکن است از میزان تحصیلات قبلی و یا اهداف و علایق شما سوال شود.

پرداخت هزینه

برای ورود به دانشگاه باید هزینه هایی پرداخت شود که این هزینه ها شامل هزینه شهریه، هزینه مسکن و هزینه های دیگری می باشند .

تمام مراحلی که برای پذیرش در دانشگاه مدیترانه شرقی و تحصیل در قبرس شمالی بیان کردیم فقط یک توضیح کلی بود. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید.

نتیجه گیری

با توجه به اطلاعات کلی که در این مقاله ارائه شد می‌توان نتیجه گرفت که برای پذیرش در دانشگاه مدیترانه شرقی و تحصیل در قبرس شمالی شما باید مدارک تحصیلی قبلی خود را ارائه داده و شرایط مورد نیاز این دانشگاه را برآورده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر حتما باید با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *