تحصیل در رشته داروسازی در قبرس شمالی

تحصیل در رشته داروسازی، در کشور قبرس شمالی گامی بسیار موثر برای ادامه تحصیل و زندگی کردن در کشوری دیگر است. داروسازی یک رشته تحصیلی محبوب است و در قبرس شمالی نیز طرفداران بسیاری دارد، همچنین سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین‌المللی برای ادامه تحصیل در این رشته و تحصیل در قبرس شمالی، به این کشور مهاجرت می‌کنند.
دلایل دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور، شهریه کم دانشگاه، هزینه‌های کم برای زندگی، آب و هوای خوب و همچنین امکانات آموزشی با کیفیت است. اگر شما نیز جز کسانی هستید که قصد دارید در رشته داروسازی کشور قبرس تحصیل کنید، در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل داروسازی در قبرس

رشته داروسازی در قبرس دارای دوره‌های 5 و 6 ساله است. که در آن شرط سنی برقرار است. یعنی برای تحصیل در این رشته باید حداکثر 25 ساله باشید.
مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور قبرس شمالی نیاز نیست؛ چراکه دانشگاه‌های قبرس، آزمون‌های زبان انگلیسی برگزار می‌کنند و این آزمون‌ها، بسیار ساده هستند.
بنا بر ظرفیت کم رشته داروسازی در قبرس شمالی، شرایط پذیرش سخت و حساسیت بالایی در انتخاب نمودن دانشجویان بین‌المللی موجود است. بایستی حداقل مدرک دیپلم ریاضی یا دیپلم تجربی را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز

دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی، هرکدام برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی شرایط خاص خود را دارند. اما به طور کلی برای اخذ پذیرش رشته داروسازی از دانشگاه‌های مختلف کشور قبرس شمالی به مدارک زیر نیاز است:
• اسکن نمودن آخرین مدرک تحصیلی از جمله دیپلم دبیرستان یا لیسانس
• اسکن نمودن پاسپورت یا شناسنامه
• ۲ قطعه عکس
• رزومه تحصیلی اخرین مقاطع تحصیلی
• ریز نمرات رسمی دبیرستان یا دوره لیسانس
• ۲ یا ۳ عدد توصیه نامه از اساتید
• مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 5.5 یا مدرک تافل با حداقل نمره 64
مزایا و معایب رشته داروسازی در قبرس

 

شرایط تحصیل در رشته داروسازی

مزایای تحصیل در رشته داروسازی کشور قبرس عبارتند از:

تحصیل در قبرس شمالی در رشته داروسازی به زبان انگلیسی است‌ که این شرایط در هر کشوری ارائه نمی‌شود.
• بالا بودن اعتبار مدرک‌های تحصیلی در کشور قبرس شمالی باعث می‌شود که برای ادامه تحصیل یا کار کردن در کشورهای دیگر، مشکلی نداشته باشید؛ همچنین دانشگاه‌های قبرس شمالی در لیست بهترین‌های جهان قرار گرفته‌اند و عضو فدراسیون بین‌المللی داروسازی نیز هستند.
• با فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های قبرس و دریافت مدرک داروسازی می‌توانید در خود قبرس شمالی، یونان یا هر کشور دیگری، بسیار راحت‌تر مجوز داروسازی دریافت کرده و داروخانه خود تاسیس کنید. در صورت دریافت مجوز داروسازی، سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت در قبرس یا کشورهای دیگر بسیار راحت‌تر خواهد بود.
• با تحصیل کردن در قبرس شمالی، می‌توانید از سیستم آموزشی با کیفیتی که بر اساس دانشگاه‌های آمریکا و اروپا است و همچنین امکانات پیشرفت‌ آنجا بهره‌مند شوید.
• اگر رزومه خوبی داشته باشید، می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور، امیدوار باشید.
• مهم‌ترین مزیت تحصیل در دانشگاه‌های کشور قبرس، این است که شما به دریافت ویزا نیاز نخواهید داشت.
ادامه تحصیل در رشته داروسازی کشور قبرس معایبی نیز دارد که عبارتند از:
رشته داروسازی در مجموع، از رشته‌های سخت علوم‌ پزشکی به شمار می‌رود و راحت نیست. برخی از افراد نیز معتقدند که داروسازی از رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی نیز سخت‌تر است؛ بنابراین باید سعی و تلاش بسیار و همچنین اراده‌ای قوی داشته باشید تا بتوانید در این رشته به موفقیت دست یابید.
• معمولا کشورهای متفاوت در حین تحصیل به دانشجویان اجازه می‌دهند که در هر هفته دانشجو بتواند چندین ساعت کار پاره وقت انجام دهد. هر کشور نیز ساعاتی مشخص را تعیین کرده که با هم متفاوتند. اگر شما به دنبال ساعت کاری بالایی هستید، تحصیل در قبرس شمالی برای شما مناسب نخواهد بود. این کشور به دانشجویان بیست ساعت در هفته اجازه کار می‌دهد و این تایم برای افرادی که برروی کار پاره وقت حساب باز کرده‌اند، کافی نخواهد بود.

بهترین دانشگاه های رشته داروسازی

رشته داروسازی در بسیاری از دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی ارائه می‌شود. در برخی از این دانشگاه‌ها رشته داروسازی به صورت دو زبانه یعنی ترکی و انگلیسی تدریس می‌شود. از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی که دارای تجهیزات آزمایشگاهی قوی هستند و برای رشته داروسازی مناسبند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

دانشگاه مدیترانه شرقی

این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است. زبان تدریس داروسازی در این دانشگاه، زبان انگلیسی است و مدت زمان تحصیل آن نیز 5 ساله است.

دانشگاه خاور نزدیک

دانشکده داروسازی این دانشگاه از بزرگترین دانشکده‌های این کشور به شمار می‌رود. زبان تدریس رشته داروسازی در این دانشکده، انگلیسی است و مدت زمان تحصیل آن دوره 5 ساله است.

دانشگاه بین‌المللی قبرس

دانشگاه بین‌المللی قبرس به عنوان جدیدترین و مدرن‌ترین دانشگاه قبرس شمالی به شمار می‌رود. زبان تدریس داروسازی در این دانشگاه، زبان انگلیسی است و مدت زمان تحصیل آن 5 ساله است.

دانشگاه های داروسازی قبرس شمالی

دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه به چشم‌اندازهای طبیعی جزیره قبرس، آب‌های دریای زیبا مدیترانه و طبیعت بکر آنجا مشرف است. زبان تدریس داروسازی در دانشگاه اروپایی لفکه، انگلیسی است و مدت زمان تحصیل در آن 5 سال است.

هزینه‌ های تحصیل داروسازی در قبرس شمالی

هزینه‌ی تحصیل در رشته داروسازی کشور قبرس عبارت است از:
هزینه داروسازی دانشگاه EMU یا همان مدیترانه شرقی:
• 8000 دلار بدون بورسیه
• 4000 دلار با بورسیه 50 درصد
• با بورسیه 75 درصد هزینه دانشگاه صفر می‌شود.
هزینه تحصیل در قبرس شمالی در رشته داروسازی در دانشگاه NEU خاور نزدیک:
• 2800 یورو بدون بورسیه
• 1400 یورو با بورسیه 50 درصد
• با بورسیه 75 درصد هزینه این دانشگاه صفر می‌شود.
هزینه رشته داروسازی در دانشگاه بین‌المللی قبرس:
• 7800 یورو بدون بورسیه
• 4000 یورو با بورسیه 50 درصد
هزینه رشته داروسازی دانشگاه اروپایی لفکه قبرس:
• 7750 یورو بدون بورسیه
• 3800 یورو با بورسیه 50 درصد
سوالات متداول
1. بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل داروسازی در قبرس کدامند؟
دانشگاه خاور نزدیک
دانشگاه مدیترانه شرقی
دانشگاه بین المللی قبرس شمالی
دانشگاه اروپایی لفکه
2. هزینه زندگی کردن در قبرس حین تحصیل چقدر است؟
برای زندگی یک دانشجو حداقل مبلغ 650 دلار در ماه برای یک زندگی دانشجویی کافی است.

سخن پایانی

برای تحصیل در رشته داروسازی قبرس شمالی می‌توانید به آسانی اقدام کرده و در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید. در این مطلب نیز تمامی نکات مربوطه را ذکر کردیم، اگر شما نیز سوال یا دیدگاهی دارید در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *