10 کشور ارزان برای 1مهاجرت

بیشتر کسانی که قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارند به دنبال یافتن کشور ارزان برای مهاجرت هستند. البته ارزان بودن یک کشور بر اساس معیارهای مختلفی تعین می شود. مثلا در برخی از کشورها هزینه زندگی پایین بوده و در برخی دیگر هزینه تحصیلات ارزان است.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

اگر به دنبال کشور ارزان برای مهاجرت هستید، ابتدا باید نوع مهاجرت خود را تعیین نمایید. مثلا برخی از کشورها برای مهاجرت کاری ارزان تر بوده و برخی دیگر برای مهاجرت تحصیلی مناسب ترند. این بخش به معرفی کشورهایی می پردازیم که هزینه زندگی و مهاجرت بسیار پایینی در میان دیگر کشورها دارند.

قبرس شمالی، بهترین کشور ارزان برای مهاجرت

بهترین کشور ارزان برای مهاجرت به روش های مختلف، قبرس شمالی است. در سال های اخیر قبرس شمالی با شرایطی که برای مهاجران فراهم کرده است، توانسته بهترین و ارزان ترین کشور برای مهاجرت باشد. در بین روش های مختلف مهاجرت به قبرس شمالی، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بهترین و محبوب ترین روش ها برای دریافت اقامت قبرس شمالی هستند. هزینه زندگی در قبرس شمالی بسیار مناسب می باشد.

مهاجرت ارزان به قبرس شمالی

ترکیه، کشور ارزان برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال کشور ارزان برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستید، کشور ترکیه می تواند بهترین انتخاب باشد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و ثبت شرکت در ترکیه جزء روش های پرطرفدار مهاجرت به این کشور هستند. هزینه پایین زندگی، طبیعت زیبا، اقتصاد قوی و رو به توسعه از ویژگی های اصلی کشور ترکیه می باشند.

یونان

یونان به عنوان یک کشور ارزان برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود. با سرمایه گذاری 250 هزار یورو از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت می توانید به آسانی اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. از مزایای بزرگ مهاجرت به این کشور، دریافت پاسپورت شینگن است که با آن بدون محدودیت می توانید در اتحادیه اروپا به مسافرت بپردازید.

آلمان، کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی و کاری

آلمان یکی از معدود کشورهایی است که به عنوان یک کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری شناخته می شود. این کشور با اقتصاد قوی و پایدار و داشتن بهترین دانشگاه ها سالانه پذیرای مهاجران فراوانی از سراسر دنیا است. هزینه پایین زندگی و تحصیل در آلمان آن را به بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل می کند.

مهاجرت ارزان به آلمان

هلند، کشور ارزان برای مهاجرت کاری

هلند یک کشور ارزان برای مهاجرت کاری می باشد که همواره از افراد حرفه ای و متخصص جهت کار کردن استقبال می کند. اگر قصد راه اندازی استارتاپ های نوآورانه را دارید، کشور هلند می تواند شرایط بسیار مناسبی را برای شما فراهم نماید. همچنین هزینه مهاجرت و زندگی در این کشور بسیار ارزان است.

اوکراین

اگر به دنبال یک کشور ارزان برای مهاجرت و زندگی هستید، اوکراین می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. این کشور عضو اتحادیه شینگن نیست. اما دارنده گذرنامه اوکراینی می تواند خیلی راحت به این حوزه سفر کند. هزینه زندگی در اوکراین بسیار پایین است. به صورتی که ماهانه با 500 دلار می توانید به راحتی در این کشور زندگی کنید.

بلغارستان

بلغارستان به عنوان یک کشور ارزان برای مهاجرت و زندگی شناخته می شود که ماهانه تنها با 500 یورو می توانید زندگی خود را بچرخانید. این کشور به دلیل رشد منفی جمعیت خود در سال های اخیر استقبال فراوانی از مهاجران سایر کشورها کرده است. همچنین هزینه سرمایه گذاری و دریافت پاسپورت این کشور بسیار کم می باشد.

مهاجرت ارزان به بلغارستان

ایتالیا، کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی

اگر به دنبال یک کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی هستید، ما کشور ایتالیا را به شما پیشنهاد می کنیم. ایتالیا معتبرترین و ارزان ترین دانشگاه های اروپا را در اختیار دارد که شهریه بسیار کمی از دانشجوهای خود دریافت می کنند. همچنین خواندن مقطع دکترا در این کشور تقریبا مجانی است. بنابراین ایتالیا کشوری ارزان برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

مجارستان

مجارستان کشور ارزان برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و تحصیل است. مهاجران با داشتن حداقل 570 دلار در ماه می توانند در این کشور به خوبی زندگی کنند. حداقل میزان سرمایه گذاری در این کشور بسیار پایین بوده و به میزان 75 هزار یورو است. یعنی تنها با سرمایه گذاری 75 هزار یورو می توانید اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

نیوزلند، کشور ارزان برای مهاجرت و زندگی

هزینه پایین زندگی و درآمد بالا کشور نیوزلند را به یک کشور ارزان برای مهاجرت تبدیل کرده است. این کشور دارای یکی از باثبات ترین و قوی ترین اقتصادها در جهان می باشد. در واقع نیوزلند کمترین میزان فساد مالی و اقتصاد را در میان کشورهای جهان دارد. بنابراین از این حیث می تواند برای مهاجرت کاری نیز گزینه بسیار مناسبی باشد.

نتیجه گیری

به طور کلی نمی توان ملاک مشخصی را برای ارزان بودن یک کشور در نظر گرفت. ما در این مقاله سعی کرده ایم کشورهایی را معرفی کنیم که از لحاظ مختلف جزء ارزان ترین کشورها برای مهاجرت هستند. امیدواریم مطلب ما مورد پسندتان واقع شده باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *