معرفی شهرهای معروف قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی هم اکنون مقصد بین المللی بسیاری از ایرانیان برای مسائل تحصیلی و اقتصادی می‌باشد. خیلی از خانواده‌ها برای متحول کردن زندگی خود و ایجاد رفاه کامل به این کشور رو به پیشرفت مهاجرت می‌کنند تا شرایط خود را تغییر دهند. بیشتر افراد با سرمایه‌گذاری، خرید ملک، کارآفرینی و مهاجرت تحصیلی اقامت خود را در این کشور می‌گیرند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل بهترین شهرهای این کشور را برای زندگی و کار معرفی کنیم تا بتوانید در هنگام مهاجرت به قبرس شمالی بهترین شهر را انتخاب کنید.

معروف ‌ترین مناطق و شهرهای قبرس

قبرس سرزمینی با سواحل خوش آب و هوا و طبیعت زیبا می‌باشد که معماری‌های دیدنی و باشکوهی دارد. این کشور ترک زبان بخشی از اتحادیه اروپا بوده و برای ورود به آن نیاز به گذرنامه است. قبرس با ادیان و زبان های متفاوت مقصد بسیاری از مهاجرین شده و اکثر آنها برای پیشرفت در کار و زندگی این جزیره را برای اقامت دائم انتخاب می‌ کنند.
در این مطلب برای شما شهرها و مناطق مهم قبرس را توضیح می دهیم تا برای مهاجرت به قبرس شمالی آمادگی و آشنایی لازم را داشته باشید. مهاجران ایرانی باید با توجه به خواسته‌ها و شرایط خود یکی از شهرهای قبرس شمالی را برای زندگی و کار انتخاب کنند، اما در حال حاضر شهرهای اسکله، گیرنه، فاماگوستا در میان ایرانی ها محبوییت بیشتری داشته اند.

معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی

پایتخت قبرس شمالی، شهر زیبای نیکوزیا

این شهر قدمت 2000 ساله داشته و به لدرائه نیز شناخته می شود. این شهر به عنوان مرکز اداری، بخشی از یونان جنوبی و ترکیه را تحت نظارت ملل متحد از هم جدا کرده است. یکی از بهترین شهر های قبرس از لحاظ کلاس جهانی می باشد، در سطح سیاسی یکی از معروف ترین شهر ها است. دانشگاه های مهم قبرس در نیکوزیا تاسیس شده اند.

شهر ساحلی گیرنه

شهری بندری، شلوغ و کوچک که در شمال سواحل کشور قبرس واقع شده است. این شهر به خاطر داشتن جاذبه‌های طبیعی بسیار معروف، برای مهاجرین و گردشگران به شهری ایده‌آل جهت گذراندن تعطیلات تبدیل شده است. ساحل های مهم گیرنه شامل Acapulco Club و Escape Beach Club می باشد. در این شهر مهم ساحلی کلوپ شبانه و رستوران وجود داشته که برای تفریح مکانی مناسب و ایده آل است.
قلعه کایرنیا، قلعه گیرنه و بندر آن در این شهر واقع شده و دو دانشگاه مشهور منجمله و دانشگاه آمریکایی در گیرنه ساخته شده اند. این شهر به دلیل جاذبه های تاریخی و داشتن هتل های لوکس و چند ستاره، مقصد اکثر مهاجران است.

شهر فاماگوستا

این شهر مهم قبرس در میان بومیان به ماگوسا شهرت دارد. در فاماگوستا مسجد، کلیسا و قلعه‌های قدیمی با معماری‌های جذاب و منحصر به فرد دیده می‌شود. مکان گردشگری بسیار مشهور در این شهر سالامیس می‌باشد، که آمفی تئاتر بسیار معروفی دارد. اما یکی از مشهورترین آثار تاریخی در این شهر، دیوارهای فاماگوستا است‌.

شهرهای قبرس شمالی برای کار و زندگی

شهر لفکه LEFKE

شهر لفکه با آب و هوای بسیار مناسب یکی از بهترین شهرهای شمال قبرس می‌باشد که در دامنه رشته کوه ترودوس واقع شده است. جاذبه های گردشگری و تاریخی همانند کاخ لوونی در این شهر سبب شده است که هر ساله از گردشگران خارجی زیادی میزبانی کند.

شهر اسکله

از لذت بخش‌ترین و زیباترین مناطق جزیره قبرس شمالی شهر اسکله می‌باشد. تمام ساختمان‌های این منطقه چشم اندازی رو به دریا داشته و جزو بهترین مناطق قبرس برای خرید خانه و سرمایه گذاری محسوب می شود. منطقه ای در نزدیکی شهر فاماگوستا که هر ساله در آن جشنواره های مهمی برگزار می شود.

شهرهای مناسب برای زندگی ایرانیان

آوازه زیبایی شهرها و سواحل قبرس به گوش بسیاری از ایرانیان رسیده است. شهرهای مناسب برای کار و زندگی در قبرس دارای سواحل زیبا، معماری‌های دیدنی و جاذبه‌های تاریخی بسیار زیادی هستند.

شهر نیکوزیا (Nicosia)

برای زندگی ایرانیان مناسب بوده و در اروپا جزو ۲۰ شهر برتر شناخته می‌شود. این شهر به دلیل مقرون به صرفه بودن، دارا بودن بهترین سیستم‌های حمل و نقل، فرودگاه‌های بین‌المللی، نرخ مالیاتی کم و آب و هوای مناسب توسط بسیاری از مهاجرین ایرانی انتخاب می شود.

مناسب ترین شهرهای قبرس شمالی برای ایرانیان
شهر فاماگوستا (Famagusta)

این شهر قدیمی و بزرگ جزو سواحل شرقی قبرس شمالی بوده و پایتخت دریایی آن محسوب می‌شود. یکی از بهترین بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها در این شهر اقتصادی بنا شده و آن را مکان مناسب برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری کرده است، به همین خاطر ایرانیانی که به سرمایه‌گذاری و پیشرفت در زندگی علاقه دارند می‌توانند در این شهر زیبا اقامت کنند.

شهر گیرنه (کایرنیا Kyrenia)

این شهر به دلیل داشتن جاذبه‌های تاریخی، هتل‌های لوکس، فضای سبز و نزدیک بودن به فرودگاه و بندر، برای زندگی ایرانی ها مناسب است، همچنین امکانات رفاهی آن مانند خدمات شهری، بانک، رستوران و کافه به راحتی در دسترس ایرانی‌ها قرار دارد.

نتیجه گیری

قبرس شمالی مروارید مدیترانه بوده و قطعه ای از بهشت بر روی زمین است، این کشور به خاطر شرایط رفاهی عالی و هزینه های پایین مورد علاقه مهاجران ایرانی قرار گرفته است. برای انتخاب بهترین شهر قبرس شمالی باید تمامی شرایط خود را سنجید، کسانی که برای تحصیل قبرس را انتخاب کرده اند در واقع شهر گیرنه مناسب ترین شهر برای اقامت آنها محسوب می شود.
خیلی راحت با داشتن اطلاعات کافی در مورد شهرهای قبرس شمالی می توانید در زمان مهاجرت به این کشور مناسب ترین شهر را برای پیشرفت های خود در زمینه های کاری انتخاب کنید و خیلی زود به نتیجه برسید زیرا تمام امکانات و شرایط عالی در این کشور برای مهاجران ایرانی مهیا بوده است.
با توجه به مطالب بالا شما کدام شهر را برای اقامت خود در قبرس انتخاب می کنید؟ پاسخ خود را در این سایت کامنت کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *