10 دانشگاه برتر دنیا در 1سال

معیارهای متعددی جهت رتبه بندی بهترین دانشگاه های دنیا وجود دارند که معروف ترین آنها به سیستم درجه بندی یا رتبه بندی QS متعلق است.
این سازمان برترین دانشگاه های جهان را به صورت سالانه و بر مبنای معیارهایی همچون اعتبار دانشگاه، دستاوردهای پژوهشی علمی آن دانشگاه، مقالات منتشر شده و تعداد دانشجویان بین المللی رتبه بندی و ارزیابی می نماید. همچنین تحصیل در قبرس شمالی یکی از راه های ورود به این دانشگاه ها به شمار می رود.

بهترین دانشگاه های دنیا کدامند؟

هرساله رنکینگ ها و رتبه های جدیدی از بهترین دانشگاه های دنیا بر اساس معیارهایی مانند سطح تحصیلی، جمعیت دانشگاه و برخورد مدیران به دست می آید. بنابراین دانشجویانی که با قصد ادامه تحصیل به یکی از کشورهای خارجی سفر می کنند، باید برای اهدافشان برنامه ریزی نمایند. زیرا ادامه تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های جهان می تواند سبک و شرایط زندگی فرد را تغییر دهد. البته تحصیل در قبرس شمالی یکی از راه های ورود به بهترین دانشگاه های جهان است. حال 10 دانشگاه برتر دنیا به شرح زیر می باشند.

بهترین کشورهای آسیایی برای سرمایه گذاری

موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

MIT یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در ایالات متحده آمریکا می باشد که رتبه اول را از لحاظ رنکینگ دانشگاه جهانی QS به دست آورده است. دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. همچنین یکی از مدارک معتبر همچون آزمون دولینگو، کمبریج C1 یا C2، PTE، آیلتس و تافل را در رتبه های بالا گذرانده باشند تا بتوانند در دانشگاه ماساچوست تحصیل کنند.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد نیز یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در چندین سال اخیر به شمار می رود که در کشور انگلستان واقع است. تعداد دانشجویان این دانشگاه به 24000 هزار نفر می رسد که نیمی از این تعداد، دانشجویان بین المللی بوده که از 84 کشور از سراسر جهان را در بر می گیرد. همچنین آزمون های ورود به این دانشگاه های شامل آزمون PAT, MAT, CAT, BMAT می باشند.

تحصیل در دانشگاه آکسفورد

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد رتبه سوم را در رنکینگ جهانی به خود اختصاص داده و جزء بهترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود. این دانشگاه در آمریکا واقع شده و در مقطع کارشناسی حدود 7858 دانشجو دارد. همچنین اساتید مشغول به آموزش در دانشگاه استنفورد به 1571 نفر می رسد. رزومه تحصیلی خوب یکی از معیارهای پذیرش در این دانشگاه بوده که باید دانشجو برای مقطع کارشناسی، یکی از آزمون های ACT یا SAT را پاس نماید.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج انگلستان و دانشگاه استنفورد آمریکا از لحاظ رنکینگ جهانی در یک رتبه قرار دارند. تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه حدود 24450 نفر بوده که باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. دانشجویان ایرانی جهت پذیرش در این دانشگاه باید 80% از آزمون کنکور و معدل 18 در پیش دانشگاهی را کسب نموده باشند.

دانشگاه هاروارد

یکی دیگر از دانشگاه های بین المللی که در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد، در واقع دانشگاه هاروارد می باشد. این دانشگاه در آمریکا واقع شده که از نظر رنکینگ جهانی، رتبه پنجم را با 9977 به خود اختصاص داده است. همچنین گذراندن یکی از آزمون های ACT یا SAT برای دانشجویان الزامی بوده و باید یکی از مدارک زبان معتبر نظیر تافل 100، آیلتس 7، دولینگو 125 یا PTEA با نمره 70 را داشته باشند.

موسسه فناوری کالیفرنیا

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های دنیا به موسسه فناوری کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا تعلق دارد که رتبه ششم در QS را به خود اختصاص داده است. همچنین تعداد دانشجویان پذیرش شده مقطع کارشناسی در طول سال و در این دانشگاه حدود 938 نفر می باشد که برای تحصیلات تکمیلی به 1299 نفر نیرو می رسد.

تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا

کالج سلطنتی لندن

مراکز و برج های سلطنتی متعددی در کشور انگلستان به ویژه شهر لندن به چشم می خورند که دانشکده ها یا کالج ها از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین کالج سلطنتی لندن یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در این کشور بوده که رتبه هفتم رنکینگ جهانی QS را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه آزمون BMAT را برای متقاضیان پزشکی و آزمون MAT را برای متقاضیان ریاضیات در نظر گرفته است.

کالج صنعتی زوریخ

این دانشگاه با رتبه هشتم QS در کشور سوئیس واقع شده که متقاضیان بین المللی جهت تحصیل در کالج صنعتی زوریخ باید آزمون ECUS را بگذرانند. همچنین به کشور چند زبانه معروف بوده و به همین علت تدریس به زبان های مختلفی نظیر انگلیسی، ایتالیایی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی صورت می گیرد.

کالج دانشگاهی لندن

دانشگاه UCL یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در کشور انگلستان بوده که در مقاطع و رشته های مختلف حدود 48168 نفر دانشجو را به خود اختصاص داده است. البته جهت پذیرش در این کالج، دانشجو علاوه بر رزومه تحصیلی مناسب باید آزمون های A-Level و UCAS را گذرانده باشد.

دانشگاه شیکاگو

این دانشگاه در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته که با 10000 دانشجو در مقطع تکمیلی و 7000 دانشجو در مقطع کارشناسی توانسته به یکی از بهترین دانشگاه های دنیا تبدیل شود. همچنین در رنکینگ جهانی QS در واقع رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. یکی از معیارهای مهم جهت پذیرش در این دانشگاه، تسلط به زبان انگلیسی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *