ماشین در قبرس شمالی

با طی کردن مراحلی ساده می‌توانید بعد از مهاجرت به قبرس شمالی، ماشین مناسبی در این کشور برای خود خریداری کنید.‌ افرادی که برای کسب و کار یا ادامه تحصیل به قبرس شمالی مهاجرت کرده‌اند، برای کم کردن هزینه‌های تردد برون شهری و درون شهری خود، در قبرس برای خرید خودرو اقدام می کنند. در این مطلب شما را با مراحل خرید ماشین در قبرس شمالی و مدارک موردنیاز آن آشنا خواهیم کرد.

مراحل خرید خودرو در قبرس شمالی

شما می‌توانید به نمایندگی‌های فروش خودرو در کشور قبرس شمالی مراجعه کرده و خودروی خود را انتخاب و خریداری کنید. مهمترین نمایندگی‌های خرید خودرو در قبرس شمالی، در شهرهای ولفکوشا، کرنیا و فاماگوستا واقع شده‌اند. در این نمایندگی‌ها می‌توانید خودروهای نو و صفر یا خودروهای دست دوم را با توجه به بودجه خود انتخاب و خریداری نمایید.

خرید خودرو در قبرس

برای خرید ماشین در جزیره قبرس، در مرحله اول باید از طریق نمایندگی یا آگهی‌های موجود در روزنامه، خودرویی را متناسب با بودجه خود پیدا کنید. بعد از انتخاب خودرو لازم است بیمه نامه و سند مالکیت خودرو به اسم شما ثبت شود. در کشور قبرس برخلاف ایران هر خودرویی پلاک خاص خود را داشته و برای افراد پلاک صادر نمی‌شود.

بنابراین در کشور قبرس بعد از انتخاب و خریداری خودروی مورد نظر، نیازی به تعویض پلاک آن نیست. تنها باید مالکیت یا سند خودروی خریداری شده به نام شما ثبت گردد. در این مرحله لازم است فرم TOM 9 را به طور دقیق پر کنید و به اداره حمل و نقل جاده ای در کشور قبرس شمالی تحویل بدهید. بعد از تحویل دادن فرم TOM، گواهی از سوی افسر برای شما صادر شده و سند انتقال مالکیت خودرو به طور رسمی به نام شما ثبت می شود.

قیمت ماشین‌ها در قبرس شمالی

نسبت به ترکیه و کشورمان ایران، هزینه خرید خودرو در قبرس شمالی بسیار پایین‌تر است. شما می‌توانید با هزینه خرید یک ماشین در ایران، در قبرس شمالی یک خودروی ژاپنی خریداری کنید. هزینه خرید خودرو در کشور قبرس شمالی حدود ۲ الی ۴۰ هزار یورو می‌باشد. در قبرس شمالی خودروهای لوکس اروپایی مانند آئودی، بنز، پورشه و بی‌ام‌و به نسبت سایر خودروهای کره‌ای و ژاپنی قیمت بیشتری دارند.

ماشین در قبرس

مدارک لازم برای خرید خودرو در قبرس شمالی

فرد برای خرید خودرو در کشور قبرس شمالی، لازم است گواهینامه رانندگی را در این کشور دریافت کند. از آنجایی که رانندگی در کشور قبرس از سمت چپ انجام می‌شود و فرمان خودرو در سمت راست آن قرار دارد؛ شما با گواهینامه دریافت شده در ایران نمی‌توانید در قبرس شمالی رانندگی کنید.

بعد از اینکه دوره‌های آموزش رانندگی را در قبرس گذراندید و سبک رانندگی در این کشور را یاد گرفتید، می‌توانید برای خرید خودرو در قبرس شمالی اقدام کنید. مهمترین مدرک در زمان خرید ماشین در قبرس، گواهینامه رانندگی می‌باشد. سایر مدارک برای خرید ماشین در قبرس شمالی شامل پاسپورت معتبر، کارت دانشجویی یا مدرک اقامت می‌باشد.

بعد از خرید خودرو در قبرس شمالی باید بیمه نامه ماشین به نام شما انتقال یابد. اینکه خودرو دست دوم باشد یا صفر، فرقی نمی‌کند؛ برای خرید هر مدل خودرو در قبرس شمالی باید تمامی مدارک لازم را تهیه کنید.

خرید ماشین در قبرس

نتیجه گیری

خرید ماشین در کشور قبرس شمالی نسبت به اجاره کردن آن به صرفه‌تر است. تمامی افراد بعد از مهاجرت به قبرس شمالی برای کم کردن هزینه‌های خود در این کشور، اقدام به خرید ماشین می‌کنند. مالیات و هزینه‌های جانبی خرید خودرو در کشور قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کم است.

بنزین ارزان و مالیات پایین در قبرس شمالی، افراد را ترغیب به خرید ماشین می کند. در قبرس خرید ماشین‌های ژاپنی بسیار توصیه می‌شود. به دلیل اینکه خرید و فروش این خودروها آسان‌تر بوده و قطعات آنها راحت تر پیدا می‌شود. بعد از دریافت گواهینامه معتبر در قبرس شمالی می‌توانید برای خرید خودروی دلخواه خود اقدام نمایید.

شما می‌توانید از هر نمایندگی در کشور قبرس شمالی خودروی نو، صفر یا دست دوم را خریداری کنید. همچنین افراد می‌توانند بدون واسطه و به شکل مستقیم از طریق آگهی‌های روزنامه، خودروی مورد نظر خود را در قبرس انتخاب و خریداری کنند. اگر مایل هستید بعد از مهاجرت به قبرس خودرویی برای خود خریداری کنید، سوال خود را در این زمینه به شکل کامنت ثبت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *